Ekonomi

Distilasyon tesisini Sekapark A.Ş. işletecek

Büyükşehir Encümen toplantısında mülkiyeti Büyükşehir’e ilişkin olan distilasyon merkezi ve 4 işyeri için kiralama ihalesi düzenlendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin encümen toplantısı Genel Sekreter Balamir Gündoğdu başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda İzmit, Başiskele ve Gebze’de bulunan 5 adet işyeri için kiralama ihalesi gerçekleştirildi. Encümen’de 4 iş yeri açık ihale yöntemi ile kiralandı. Toplantıda Başiskele kullarda bulunan Tıbbı ve Aromatik Bitkiler Distilasyon Tesisinin ihalesi ise kapalı zarf yoluyla gerçekleşti. İhalede tek istekli olan Sekapark Turizm A.Ş., distilasyon tesisinin işletmesini gerçekleştirecek.

ENCÜMEN’DE 5 İŞYERİ İÇİN KİRALAMA İHALESİ

Büyükşehir Belediyesi encümen toplantısında açık ihale adabı yoluyla gerçekleşen ihalede 4 iş yeri 3 yıllığına kiraya verildi. Gebze Hoşlar Mahallesi Bahar Caddesinde bulunan büfe Ramazan Zor‘a bin 850 TL’ye 3 yıllığına kiralandı. Ayrıyeten İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi Bağdat Caddesinde bulunan 3 dükkan mevcut işletmecileri Ayşe Güneş Özşen, Kemal İnal ve Betül Özliyen’e aylık bin 600’er lira bedelle 3 yıllığına kiraya verildi.

DİSTİLASYON TESİSİ 60 BİN 100 TL+KDV

Encümende Başiskele Ovacık Mahallesi Kullar Caddesinde bulunan Tıbbı Aromatik Bitkiler Distilasyon Tesisinin ihalesi kapalı zarf metoduyla gerçekleşti. Tek istekli olan Sekapark Turizm İşletmecilik’in kapalı zarf teklifi 60 bin 50 TL oldu. İhalenin devamında teklif 60 bin 100 TL’ye yükseltildi. Böylelikle Büyükşehir Belediyesi Tıbbı ve Aromatik Bitkiler Distilasyon Tesisi’nin işletmesi Sekapark Turizm A.Ş.’ye aylık 60 bin 100 TL+KDV ile 10 yıl müddetliğine kiraya verildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu