Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Osmaniye’de konuştu.

gençlik ve SporBakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu SporŞubesinin yanında olduklarını bundan sonra da tüm şubelerine desteklerini sürdüreceklerini söyledi.

Kasapoğlu, Osmaniye Çim Hokeyi Sahası’nda düzenlenen spor malzemeleri dağıtım töreninde gençleri spora gösterdikleri ilgiden dolayı tebrik etti.

Sporun her branşına takviye yaptıklarını vurgulayan Kasapoğlu, “Devlet, hükümet ve bakanlık olarak her branşın yanındayız, en güçlü desteği veren ülkeyiz. Bundan sonra da destek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. her branşta spor.” dedi.

Takımların mücadelesini izleyen Kasapoğlu, ardından kulüplere spor malzemeleri dağıttı.

Bakan Kasapoğlu, üretimi sonradan tamamlanan 1350 kişilik Kayıboyu Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışını yaptı.

Kasapoğlu törende yaptığı konuşmada, şehre kazandırılacak 1250 kişilik erkek öğrenci yurdunun inşaatının devam ettiğini, bu yurdun en kısa sürede tamamlanarak gençlerin hizmetine açılacağını bildirdi.

Yurtta kalan öğrencilerle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektiren Kasapoğlu, kentte çeşitli branşlarda görev yapan antrenörlerle de basına kapalı yapılan toplantıda gündeme geldi.

Korkut Çet Üniversitesi Genç Ofisi açıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Osmaniye Korkut Çet Üniversitesi Gençlik Dairesi açılışında, “Gençler neredeyse biz de oradayız” düşüncesiyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Kasapoğlu, ülke genelinde yaklaşık 500 gençlik merkezi ve 347 Gençlik Ofisi açtıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“İnşallah siz nerede talep ederseniz, biz de sizlerin öncülüğünde birer birer açmaya ve yönetmeye devam edeceğiz. Lütfen buraları sonuna kadar kullanın. Buraların içeriklerini, projelerini hep birlikte genişletip güçlendirelim. Umarım buralar hayırlı olur. size bir yaşam alanı, hem sayı hem de nitelik olarak bir ‘dostluk iklimi’… Bunu güçlendirmek boynumuzun borcu olsun.”

Açılış töreninin ardından Bakan Kasapoğlu, Gençlik Dairesi’nde sohbet ettiği öğrencilerin söylediği türküleri dinledi. Kasapoğlu, burada basına kapalı düzenlenen ‘Annelerle Spor Konuşuyoruz’ toplantısına katıldı.

Gençlik Buluşması’na katıldı

Kasapoğlu, programın devamında Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Genç Buluşması” programına katıldı.

Basına kapalı yapılan etkinliğin ardından Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Osmaniye Valiliğini ziyaret etti. Valilik Onur Defterini imzalayan Kasapoğlu, Vali Erdinç Yılmaz ile görüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu