Haber

Türkiye’de Yapay Zeka Haber Sunucuları Kullanılmaya Başlandı

‘Yapay zeka’ Türkiye’de haber sunmaya başladı

Güncel ve önemli gelişmelerini takipçilerine aktarmaktadır.

İSTANBUL – Yapay zeka teknolojisi ile geliştirilen robot sunucular Türkiye’de kullanılmaya başlandı. Bir sosyal medya hesabı üzerinden geliştirilen ‘robot sunucu’, gündemdeki güncel bilgileri takipçilerine aktarıyor.

Dünyadaki son gelişmeler ışığında geliştirilen yapay zeka teknolojisi sunucu alanında da kendini göstermeye başladı. Türkiye’de sosyal medya hesapları üzerinden geliştirilen teknolojide haber spikeri son gelişmeleri ve önemli haberleri Türkçe olarak takipçilerine aktarıyor.

Sosyal medyada robotvmedia kanalında yayın yapan ‘Alexa’, hem ulusal hem de uluslararası alanda yaşanan son gelişmeleri görseller eşliğinde sunuyor.

Alexa, Türkiye’de seçim gündeminden, Son dakikaEkonomiden teknoloji olaylarına kadar pek çok kategoride anlık haberleri paylaşarak güncel bilgileri kullanıcılarına aktarmaktadır.

Alexa’nın her haberde farklı kıyafetler giymesi, makyajını ve saç stilini değiştirmesi de dikkat çekiyor. Klasik medyayı geleceğin teknolojisi olan yapay zeka ile buluşturmayı amaçlayan proje ile gazeteciliğin sosyal medyada da aktif ve dikkat çekici olmaya devam etmesi amaçlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu