Haber

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhuriyetçilere silahlı saldırıların ardından saldırı silahlarını yasaklama çağrısında bulundu

ABD Lideri Joe Biden, Maine eyaletinde 18 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıların ardından Cumhuriyetçilerin saldırı silahlarını yasaklayan yasa tasarısını Kongre’den geçirmesi yönündeki talebini yineledi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre Biden, ABD’nin Maine eyaletinde 18 kişinin ölümüne yol açan silahlı saldırılara ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Başka bir trajedinin ardından, Cumhuriyetçi Kongre üyelerini Amerikalıları koruma görevlerini yerine getirmeye çağırıyorum. insanlar.” Bu kelimeyi kullandı.

Cumhuriyetçileri, saldırı silahlarını ve yüksek kapasiteli şarjörleri yasaklayan, kozmik geçmiş kontrolleri getiren ve silahların güvenli bir şekilde saklanmasını gerektiren tasarıyı Kongre’den geçirmek için kendileriyle birlikte çalışmaya çağıran Biden, “En azından bunu, bu yükü taşıyacak her Amerikalıya borçluyuz” dedi. Son saldırının fiziksel ve zihinsel yaraları.” ” belirtti.

Biden, Maine halkını yetkililerin uyarılarına kulak vermeye çağırarak, Maine halkına destek için gereken her şeyin sağlanması talimatını verdiğini belirtti.

Maine Valisi Janet Mills, dün gece Lewiston’da 22 olarak belirlenen silahlı saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısını bugün 18’e çıkardı.

Amerikan medyası, silahlı saldırının sorumlusu olarak halen aranan zanlı Robert Card’ın lisanslı ateşli silah eğitmeni olduğunun belirlendiğini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu