Haber

Antalya’dan yüzlerce sağlık çalışanı deprem bölgesine gitmek için gönüllü oldu

Halen Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin yaşandığı bölgelerde 23 sağlık personeli ile hizmet veren Özel Antalya Ömür Hastanesi’nin yüzlerce çalışanı, görevini yapmak için seve seve başvurdu.

11 ili etkileyen depremin ardından bölgeye çok sayıda ilden arama kurtarma ekipleri ve sağlık çalışanları sevk edildi. Antalya, çok sayıda araç ve uzman insan gücü ile yola çıkan illerden biri oldu. İlk andan itibaren çok sayıda çalışanını bölgeye gönderen ve halen yüzlerce çalışanın isteyerek başvurduğu Özel Antalya Ömür Hastanesi, 23 çalışanıyla beyin sarsıntısı alanından dönen sağlık görevlilerini karşıladı.

YÜZLERCE KİŞİ ARANIYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan Özel Antalya Ömür Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cemal Öztürk, “Deprem felaketinin hemen ardından bölgeye çok sayıda personel gönderdik. Şu anda hastanemizde 23 sağlık personeli görev yapıyor. Yüzlerce personelimizin de gönüllü olarak bölgeye gitmek için başvurduğunu belirtmek isterim.Gidemediği için üzülenler bile oldu.Eminim personelimiz gönüllü olmak için sıraya girecektir.

“TRAVMALARI BİRLİKTE AŞACAĞIZ”

Cemal Öztürk, Antalya’ya tedavi için gelen depremzedeler olduğunu belirterek, “İlimize gelip hem kamu hem de özel hastanelere başvuran depremzedelerimiz oldu. Antalya’da yakınları var.Hayati tehlikesi olan hastamız yok, çoğu ayakta tedavi gördü.Hayat Hastaneler Kümelenmesi, Antalya “Türkiye’nin farklı bölgelerinde 5 hastanemiz ile hizmet veriyoruz. Şu anda ağırlıklı olarak hastalarımıza psikolojik destek sağlamak için çalışıyoruz. Bu tramvayın üstesinden birlikte geleceğiz. Yakınlarına başsağlığı ve hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar, ülkemize geçmiş olsun diliyorum” dedi.

“ÜLKEMİZ İÇİN HER ZAMAN HİZMETE HAZIRIZ”

Öztürk konuşmasını şöyle tamamladı:

“Gittikleri günden bugüne kadar gösterdikleri emek, özveri ve performans için tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz. İşlerini en doğru şekilde yapmanın yansımalarını yüzlerinde görebiliyoruz, onlarla gurur duyuyoruz. ülkemizin bu medikal acıları bir daha yaşamaması dileğiyle.Biz büyük bir aileyiz vatan olarak sizlere hizmet vermeye her zaman hazırız.”

habercihanbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu