Ekonomi

Grainturk Tarım halka arz sonuçları açıklandı

Investing.com – Grainturk Tarım halka arzı geçen hafta 18-19 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleşti.

Halka arz sonucunda Graınturk’ün sermayesi 100 milyon TL’den 125 milyon TL’ye çıkarıldı ve şirket 25 milyon TL nominal değerli hisse sattı. Halka arzda Graınturk hisseleri 17,6 TL sabit fiyattan satışa sunuldu. Böylece şirketin halka arz büyüklüğü 440 milyon TL olarak gerçekleşti.

Halka arzın sonuçlarında bildirildiği şekliyle kitap toplama borsa istanbul Birincil Piyasada “Borsada Satış – Sabit Fiyattan Alım ve Satım” formülü ile gerçekleştirildiği için rastgele bir yatırımcı kümesine tahsis yapılmamıştır. Yapılan açıklamaya göre halka arzda 6,5 ​​kat büyüklüğe tekabül eden 161.536.882 TL nominal değerli 2.8 milyar TL filtresiz talep geldiği belirtildi.

Graınturk Tarım halka arzına toplam 1.248.019 yatırımcı katılmıştır. Halka arza katılan yatırımcıların ortasında 1.246.194 yerli gerçek ve tüzel kişi yatırımcı bulunurken, 1.756 yabancı gerçek kişi yatırımcı, 67 yerli kurumsal yatırımcı ve 2 yabancı kurumsal yatırımcı katıldı.

Yatırımcı kümelenmesi bazında dağılım bilgileri aşağıdaki tablodaki gibi gerçekleşmiştir:

Cw Power Engineering halka arzı bu hafta Borsa İstanbul’da gerçekleşecek. Cw Power, 25 Milyon TL nominal değerli hisselerini, ilave talep olması halinde toplamda 30 Milyon TL nominal değerli hisselerini 108,6 TL bedelle satışa sunacak.

Cw EnerjiHalka arz 26-28 Nisan tarihleri ​​arasında 3 gün sürecek.

Author: Günay Caymaz

Borsa bilgileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

hanakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu